Відомо, що школа в селі була від часів реформування Австрії. В ХІХ ст. в селі Новосілка Скалатського повіту діяла двохкласна початкова школа, де учні вивчали арифметику, польську та руську (українську) мови, церковний спів та молитви. Пожвавився освітній процес під впливом культурно-просвітницького товариства «Просвіта». Відкрита хата-читальня товариства «Просвіта» (01.01.1930 р.) Перша згадка про товариство села Новосілка датується 1908 роком.
У1920-1939 рр. село було у складі Польщі. Незважаючи на нелегкі соціально- економічні умови, у селі функціонувала чотирьохкласна школа. В 1905 році було споруджено спеціальне шкільне приміщення, яке мало дві класні кімнати. До 1951 року школа була початковою, до 1960 року семирічною, до 1990 року- восьмирічною. Найбільша кількість учнів була 1968 – 1970 рр. (252-265 учнів). В 1961 році було збудовано другий двоповерховий корпус школи. Сьогодні навчальний процес здійснюється в трьох приміщеннях. В 1991 році розпочато будівництво приміщення нової школи, яке по сьогодні не завершене.
Існування школи має глибоку історію та усталені традиції. Школа дала путівку в життя відомим лікарям, митцям, економістам, банкірам, душпастирям, науковцям, юристам. З гордістю називаєм імена своїх випускників:
- Форгель Михайло Якубович – український діяч культури, Заслужений діяч мистецтв України, художній керівник Тернопільського академічного драматичного театру імені Т. Шевченка. 04 грудня 2012 року при вході школи відкрито за ініціативи управління культури Тернопільської ОДА меморіальну дошку на його честь.
- Гуцалюк Роман Петрович - Заслужений працівник культури, художній керівник Скалатського будинку культури.
- Хоєцький Павло Богданович - доктор сільськогосподарських наук, професор Львівського національного лісотехнічного університету, учасник ХХ Української антарктичної експедиції.
- Сельський Петро Романович – доктор медичних наук, професор Тернопільського медичного університету імені І.Я Горбачевського.
- Журавель Григорій Павлович – доктор економічних наук, професор Тернопільського національного економічного університету, заслужений працівник народної освіти України.
- Архієпископ Агапіт ( в миру Гуменюк Павло Зіновійович). Намісник Свято – Михайлівського Золотоверхого монастиря, Вікарій Київської Єпархії.
- Священники: Гуцалюк Павло Володимирович, Радич Михайло Володимирович, Марків Руслан Миколайович – монах.
- Турчин Тарас Ярославович- доктор наук, Ростовська область, працює у музеї Шолохова.
- Перхалюк Петро Йосипович – колишній редактор районної газети «Зоря».
- Паламар Павло Петрович – заступник начальника служби боротьби з контрабандою та порушення митних правил на Ягодинській митниці.
- Довгошия Тарас Іванович – начальник фінвідділу Чемеровецького району Хмельницької області.
- Фікало ( Колісник) Леся Петрівна – писанкар, організовує виставки у Тернопільському краєзнавчому та художньому музеях, за кордоном (Бельгія), пересувні виставки.
На 01 вересня 2016 року у школі навчається 111 учнів: 58 – хлопчиків та 53 дівчат. У початковій школі навчається 53 учні, в основній – 58: середня наповнюваність класів 12 учнів. Навчально- виховний процес забезпечує 19 вчителів та 1 практичний психолог.
Немає коментарів:
Дописати коментар